Sleeking

Złocenie (srebrzenie) 
Ta technika to bezmatrycowe nakładanie metalizowanej folii. Przy pomocy bardzo silnych wałków dociskowych metalizowana folia jest nakładana na całą powierzchnię. Ale przytwierdza się tylko w tych miejscach na materiale gdzie tzw. napięcie powierzchniowe jest odpowiednie. 

Efekt „lanego” czy też „płynnego złota” uzyskuje się dzięki selektywnym pokrywaniu specjalnym wypukłym materiałem. Grubość takiej warstwy zależna jest od kilku czynników i wynosi od 50 - 150 mikronów. Następnie stosuje się złocenie (srebrzenie) jak opisano powyżej. Metalizowana folia przylega tylko do wypukłego specjalnego materiału dając piękny efekt grubej wypukłej warstwy złota lub srebra.

Ograniczenia techniki złocenia (srebrzenia)
1. Należy zachować 3 mm marginesy wokół krawędzi wizytówki przy projektowaniu zarówno wypukłego lakieru UV jak i złocenia (srebrzenia).
2. Dopuszczalny brak jednolitego pokrycia wynosi 1%.
3. Najmniejszy element nie powinien być mniejszy niż 0,4 mm, a odstępy między nimi nie mniejsze niż 0,5 mm. Jeśli te odstępy będą mniejsze to może nastąpić "zalanie" tej przerwy.
4. Złocenie (srebrzenie) należy projektować o 0,2 mm mniejsze. Chodzi o to, że ze względów technologicznych złocenie (lub srebrzenie) w rzeczywistości pokryje nieco większy obszar niż w projekcie.

Produkty z możliwością Sleekingu:

Wizytówki złocone srebrzone

Wizytówki złocone srebrzone

Wizytówki pokrywane złotą lub srebrną folią. Z efektem lanego złota lub płynnego złota.

Vouchery DL A6

Vouchery DL A6

Vouchery upominkowe lub prezentowe to świetne narzędzie, dzięki któremu łatwo zachęcić klientów do skorzystania z usług firmy.